Dobry sen to dobre zdrowie

Zioła mogą pomóc w różnych dolegliwościach. Pomagają także w leczeniu różnych zaburzeń snu. Wyciszają organizm, uspokajają i ułatwiają zasypianie. Jakie więc zioła można stosować w problemach ze snem?

Jednym z ziół, które pomagają przywrócić spokojny sen, a przy tym ma świetny wpływ na zdrowie jest dziurawiec. Uspokaja organizm, działa antydepresyjnie, a także pomaga kobietą w trudnym okresie menopauzy. Dzięki tym działaniom ułatwia także zasypianie gdyż zrelaksowanemu człowiekowi łatwiej zasnąć.

Spokojny sen to nie tylko podstawa funkcjonowania, ale także warunek konieczny, aby być zdrowym. Jeżeli więc ktoś ma zaburzenia snu może sięgnąć także po walerianę. Ona także uspokaja i wycisza organizm dzięki czemu łatwiej jest zasnąć.

Podobne działanie ma także melisa. Dzięki niej organizm jest wyciszony i zrelaksowany. Spożywa się tuż przed samym snem.

Bardzo dobra dla zdrowia jest także mięta. Nie tylko uspokaja i niweluje problemy ze snem. Dodatkowo przeciwdziała depresji i problemom gastrycznym. Polecana jest także przy nadczynności serca.

To oczywiście nie wszystkie zioła na bezsenność. Bardzo dobre na ten problem są także napary lub wyciągi z: chmielu, szafranu, majeranku czy też lipy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *